agromet silosy

Blog

Poznaj rodzaje silosów paszowych
Wiele gospodarstw hodowlanych, które działają na dużą skalę, potrzebuje dodatkowej przestrzeni na przechowywanie mieszaniny pasz dla zwierząt. Idealnie do tego zadania sprawdzają się silosy. Chcecie poznać popularne rodzaje silosów paszowych? Zapraszamy do poniższego artykułu.

Jak zapobiec gniciu paszy dla zwierząt?
Pasza gospodarcza to tak naprawdę same zalety przy hodowli zwierząt. Taka pasza, ze względu na swoje walory odżywcze, ma niesamowity wpływ na dobry rozwój zwierząt, zarówno mlecznych, rzeźnych jak i rozrodczych.

Jak najlepiej przechowywać plony rolne?
Na jakość plonów rolnych wpływ ma wiele rzeczy. Najlepszej jakości ziarno, odpowiednia pielęgnacja taka jak odchwaszczanie oraz nawożenie, walka ze zmieniającymi się czynnikami atmosferycznymi. W końcu nadchodzi okres żniw, czyli czas zbioru plonów.

Jakie są rodzaje silosów?
Silosy to bardzo praktyczna konstrukcja, której głównym przeznaczeniem jest przechowywanie różnego materiałów sypkich, ale także płynnych. Silosy często widzimy w różnego rodzaju gospodarstwach rolnych lub hodowlanych, ponieważ stanowią idealny sposób przechowywania płodów rolnych takich jak zboże, ale także pasz przeznaczonych dla zwierząt.

Zakup silosu paszowego - na co zwrócić uwagę?
Niemal w każdym mniejszym i większym gospodarstwie rolnym bądź hodowlanym spotkać można silosy. Są to solidne zbiorniki do przechowywania między innymi paszy czy też innych materiałów sypkich. Nie są to tanie rozwiązania, dlatego bardzo ważne jest, by wybrać zbiornik w 100% dopasowany do konkretnego zastosowania.

Jak dobrze wybrać silos zbożowy?
Nieodpowiednie przechowywanie zboża może spowodować ogromne straty. Dlatego tak ważne jest, by wybrać dobre silosy zbożowe, które posłużą przez długie lata. To inwestycja na przyszłość, dlatego warto poświęcić więcej czasu na analizę dostępnych rozwiązań i ich dopasowanie do indywidualnego zapotrzebowania.


Facebook